Главная | RSSСреда, 08.07.2020, 07:33

МалинMalin

   Malindorf  
Меню сайта

Резонансна подія, що викликала хвилювання у місті.

Минулого тижня родину малинчан з неповнолітньою дитиною виселили із власної двокімнатної квартири за борги перед кредитною спілкою.  Сусіди безхатченків з цього приводу зазначили: « Для таких простих людей як ми, такі судові справи завжди програшні. Наші вклади , які збирали цілий вік, забрали і не повернули. Нікого не судили, ні з кого нічого не стягували … А тут із малою дитиною на вулицю виставили.» - «Соборна площа» №293.

 Апеляційний суд та районна прокуратура, нині розглядають скаргу безхатченків.  Подібна справа, очевидно не остання у місті,  бо за борги неплатникам все ж доведеться розплачуватися заставним майно.  За словами працівників виконавчої служби,  навіть за комунальні борги що перевищують 10 тис.грн , вони мають право застосовувати санкції навіть до виселення з  квартири.   

В той же час, відповідно до статті 47 Конституції України : « Кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду» А згідно статті 18 Закону України «Про охорону дитинства»: Держава забезпечує право дитини на проживання в таких санітарно-гігієнічних та побутових умовах, що не завдають шкоди її фізичному та розумовому розвитку. Діти - члени сім’ї наймача або власника жилого приміщення мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем. Органи опіки та піклування зобов’язані здійснювати контроль за додержанням батьками або особами, які їх замінюють, майнових та житлових прав дітей при відчуженні жилих приміщень та купівлі нового житла.


Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України 
справа № 2-1099/10 

8 грудня 2010 року Малинський районний суд Житомирської області у складі головуючого – судді Тарасенка М.П.,
з секретарем Хитрич Н.Я.,  за участю представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, 
відповідачів: ОСОБА_3, ОСОБА_4,  
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Малині справу за позовом кредитної спілки „Оберіг” до ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_4, Малинський МВ УМВС України в Житомирській області в особі відділу у справах громадянства, міграції реєстрації фізичних осіб, третя особа: орган опіки і піклування Малинської міської ради про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором, виселення та зняття з реєстрації,- встановив:


Посилання відповідачів на наявність малолітніх дітей в жилому приміщенні, яке передано в іпотеку не є підставою для відмови у задоволенні позову про виселення, оскільки згідно ст. 12 Закону України „Про охорону дитинства” на батьків покладається обов”язок забезпечити дитину житлом.
Суд вважає, що виселення всіх відповідачів зі спірного житлового приміщення мається на увазі і малолітню дитину, оскільки у відповідності до ст. 160 СК України місце проживання дитини, яка не досягла 10 років визначається батьками.  

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 81, 88, 179, 213, 215 ЦПК України, ст.ст.526, 611, 1054 ЦК України, ст. 12 Закону України "Про кредитні спілки", ст.ст. 33,40 Закону України „Про іпотеку”, ст. 109 ЖК України, ст.12 Закону України „Про охорону дитинства”, ст. 160 СК України ,-
вирішив: 
Позов задовольнити. 
Звернути стягнення на предмет іпотеки за договором іпотеки від 2.03.2009 року – квартиру АДРЕСА_1 6, для задоволення вимог кредитної спілки „Оберіг” за кредитним договором № 143 від 27.02.2009 року в розмірі 208291,33 грн. та всіх витрат, пов”язаних із реалізацією предмету іпотеки, шляхом продажу вказаної квартири кредитною спілкою „Оберіг” з укладенням від імені ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_4 договору купівлі-продажу будь-яким способом з іншою особою – покупцем, відповідно до ст. 38 Закону України „Про іпотеку” а також надання позивачу всіх повноважень, необхідних для здійснення продажу квартири, в тому числі витребування, виготовлення, одержання копій та оригіналів необхідних документів. 

  Зобов”язати Малинський МВ УМВС України в Житомирській області в особі відділу у справах громадянства, міграції реєстрації фізичних осіб, зняти з реєстрації відповідачів, які зареєстровані в квартирі. 
Виселити всіх громадян, які зареєстровані і проживають в квартирі АДРЕСА_1, у тому числі з дітьми.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/12774993
Форма входа
Архив записей
Друзья сайта
  • Світовий конгрес українців
  • Католицький часопис
  • Малинське ВО Свобода
  • ІнфоМалин

  • Copyright MyCorp © 2020
    Сделать бесплатный сайт с uCoz